IRINA BEGU s-a calificat în TURUL 3 de la ROLAND GARROS 2015! Se va bate cu PETRA KVITOVA pentru OPTIMI DE FINALĂ

IRINA BEGU - ROLAND GARROS 2015. Românca Irina-Camelia Begu s-a calificat, joi, în turul 3 de la Roland Garros 2015.

IRINA BEGU - ROLAND GARROS 2015. Irina Begu, cap de serie numărul 30 la Paris, a trecut în turul 2 de croata Ana Konjuh, locul 94 în lume. Sportiva noastră s-a impus în două seturi, scor 6-2, 6-0, după o oră și cinci minute de joc.

IRINA BEGU - ROLAND GARROS 2015. Irina Begu va avea o misiune extrem de dificilă în turul 3. Pentru accederea în optimile de finală de la Roland Garros 2015, românca se va duela cu cehoaica de pe locul 4 în lume, Petra Kvitova.

IRINA BEGU - ROLAND GARROS 2015. Cehoaica s-a calificat cu mari emoții în turul 3: a eliminat-o în turul secund pe iberica Silvia Soler-Espinosa (locul 97 WTA), după trei seturi și un meci care a durat mai bine de două ore și 20 de minute. Jucătoarea din Spania a câștigat primul set la tie-break, după care Petra Kvitova a revenit și s-a impus, scor 6-7 (4), 6-4, 6-2.

IRINA BEGU - ROLAND GARROS 2015. Petra Kvitova a câștigat singurul duel direct disputat până acum cu Irina Begu, în acest sezon, în sferturile de la Madrid, scor 7-5, 6-3.

Vezi și: Surpriză la Roland Garros! Williams, eliminată în primul tur