Atlet român, băgat în comă cu o singură lovitură - VIDEO ȘOCANT

atlet
atlet

Un campion român la atletism a intrat în comă, după ce a primit o lovitură în figură într-o altercație pe stradă.

Ştefan Pavel, un atlet în vârstă de 26 de ani, fost campion la atletism, este în comă, după ce în data de 22 septembrie a fost lovit de un bărbat. În urmă loviturii, sportivul și-a pierdut cunoștința și s-a lovit cu capul de asfalt.

Cotidianul Bună Ziua Iaşi a intrat în posesia imaginilor surprinse de camerele de supraveghere în noaptea incidentului, fiind vizibil momentul în care tânărul cade la pământ şi nu se mai ridică.

Atletul este campion național şi specialist în probele de 100, 200, 400 și 4 x 400 de metri. Acesta a participat la zeci de competiţii interne şi internaţionale, unde a câştigat numeroase cupe şi medalii.